Einat Aronstein
Inbar Solomon
Netta Huebscher
Ofir Schner
Zohar Alon
Daniel Tanchelson
Inbar Navot
Avinoam Shalev

אבינעם שלו

צ'מבלו, פסנתר פטישים

נולד בישראל בשנת 1989. החל את לימודי הפסנתר בגיל 6, למד אצל ד"ר אסף זהר ופרופ' תומר לב ובתיכון לאומנויות ע"ש תלמה ילין. סיים ב-2011 תואר B.A. בנגינה בצ'מבלו (אצל ד"ר מרינה מינקין) בהצטיינות יתרה ובמוזיקולוגיה בהצטיינות בביה"ס למוסיקה ע"ש בוכמן-מהטה, אוניברסיטת תל-אביב. במסגרת זו גם למד עוגב אצל מר אלכסנדר גורין. השתלם אצל פרופ' צבי מניקר בצ'מבלו ופסנתרים היסטוריים במסגרת קורסי הקיץ של המרכז למוסיקה ירושלים, בסדנה למוזיקה עתיקה בירושלים ובהנובר, גרמניה וכיום לומד לתואר שני אצל פרופ' מניקר בהנובר. ב-2009 השתתף בקורס בנושא פסנתרים היסטוריים של המאה ה-19 ב- Schloß Kremsegg באוסטריה. החל מ-2011 הוא חלק מנגני התוכנית Accademia Villa Bossiהכוללת סופי שבוע של שיעורים בכלי מקלדת היסטוריים שונים וכן קונצרטים ורסיטלים ברחבי איטליה.

 

באפריל 2011 התבקש להחליף את הפסנתרן פזיל סאי בנגינת חמישיית "דג השמך" מאת שוברט בקונצרט של רביעיית ריכטר של התזמורת הפילהרמונית הישראלית. החל מ-2009 עובד כפסנתרן באופרה הישראלית החדשה. במסגרת זו זכה לעבוד עם אמנים בעלי שם כפטרישה מק'קאפרי ודייויד שטרן וגם נסע לסיור הופעות במוסקבה וקייב.

 

אבינעם גם מרבה לנגן מוזיקה בת-זמננו. ב-2005 השתתף בביצוע בכורה של "מיראז'" מאת צבי אבני, ב-2006 בביצוע השישייה של סטיב רייך בכיתת אמן עם המלחין עצמו, ב-2007 ניגן את אטיוד מס' 5 מאת פסקל דוספאן באירוע פרס האוניברסיטה שהוענק למלחין באותה שנה  וברסיטל סיום התואר הראשון יצירה לצ'מבלו ואלקטרוניקה שהוקדשה לו על-ידי אלונה אפשטיין. זוכה בקביעות במלגות מטעם קרן התרבות אמריקה-ישראל משנת 2002 (כמעט כולן בהצטיינות והאחרונה בצ'מבלו).

 

תחילת העמוד

 

ענבר נבות

ויולה דה-גמבה, בסון בארוק

ענבר נבות, ילידת 1984, החלה ללמוד בסון בגיל 14 אצל מאוריציו פאז, וויולה דה-גמבה אצל מירנה הרצוג ועמית טיפנברון. ניגנה בסון מוביל בתזמורת בית הספר למוזיקה ע"ש בוכמן מהטה באוניברסיטת תל אביב, באנסמבל סולני תל אביב (2007 – 2008), בתזמורת הסימפונית באר שבע ובקאמרטה הישראלית (2009 – 2011). בוויולה דה-גמבה ניגנה בתזמורת הבארוק הירושלמית ובאנסמבל "בארוקדה". ענבר זוכה במלגות קרן אמריקה ישראל החל משנת 2004, וכמו כן זכתה בפרסים ובמלגות במהלך לימודיה בבית הספר למוזיקה בוכמן-מהטה בתל אביב וכן באקדמיה למוזיקה ומחול ע"ש רובין בירושלים.

 

תחילת העמוד

דניאל תנחלסון

ויולה בארוק

יליד 1985, דניאל החל את לימודי הנגינה בכינור בגיל 7 ועבר לויולה בגיל 14. למד לתואר ראשון באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים, וכן בבית הספר למוזיקה על שם בוכמן-מהטה באוניברסיטת תל אביב בהדרכתה של ד"ר לילך לבנון. ניגן כנגן אורח עם תזמורות ואנסמבלים שונים, ביניהם הקאמרטה הישראלית ואנסמבל סולני ת"א, והופיע בפסטיבלים שונים בארץ ביניהם פסטיבל אבו-גוש, פסטיבל "צלילים במדבר", "פסטיבל כפר-בלום" ועוד. כיהן שלוש שנים כנגן ראשי ב-World Youth Orchestra, עמה הופיע ברחבי אירופה במסגרת פסטיבלים בינלאומיים שונים. כמו-כן נשלח לייצג את האקדמיה למוסיקה בירושלים בחו"ל פעמים רבות.

 

דניאל הוא חבר רביעיית היידן הישראלית וכן מנגן בתזמורת הבארוק ירושלים תחת ניצוחו של דוד שמר, במסגרתה עבד בין היתר תחת הדרכתם של וולטר רייטר, אנדרו פארוט ושליו עד-אל. בנוסף הופיע עם אנסמבל "בארוקדה" ועם סולני באך הישראליים. דניאל זוכה במלגות קרן התרבות אמריקה ישראל משנת 2007, וכן במלגת לימודים מלאה במסגרת "תוכנית המצויינות הקאמרית" של האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים.

 

תחילת העמוד 

אופיר שנר

כינור בארוק

אופיר היא בוגרת האולפן למוזיקה מטה אשר, שם למדה אצל אסנת יחיאלי. בגיל 17 החלה את לימודיה אצל נאוה מילוא באקדמיה למוזיקה ע"ש רובין בירושלים. סיימה בהצטיינות את לימודי התואר הראשון (B.mus) בביה"ס למוזיקה ע"ש בוכמן-מהטה באוניברסיטת תל-אביב בכיתתה של מילוא (2012). אופיר ממשיכה את לימודיה באוניברסיטה למוזיקה ואומנויות הבמה בגראץ, אוסטריה, בכיתותיהן של איידה בילר (כינור) וסוזאנה שולץ (כינור בארוק).

 

אופיר היא בוגרת תכנית המצטיינים של יחידת הנגנים הצעירים במרכז למוזיקה ירושלים, וזוכת מלגות קרן התרבות אמריקה-ישראל בשנים 2005-2011. כמו כן שירתה בצה"ל במעמד של מוזיקאית מצטיינת.

 

אופיר השתתפה בכתות אמן ופסטיבלים בינלאומיים שונים, בגרמניה, צרפת, איטליה, סלובניה וישראל. מנגנת בתזמורת הבארוק ירושלים ובאנסמבל סולני תל-אביב, וכן באנסמבל Musica Coeli  וב- Neue Hofkapelle Graz (אוסטריה).

 

תחילת העמוד

זוהר אלון

כינור בארוק

זוהר החל את לימודי הכינור באולפן למוסיקה שער הנגב והמשיך אותם באולפן למוסיקה עמק הירדן. בגיל 13 עבר ללמוד אצל יהודית חן במסגרת בית האומנויות בעמק יזרעאל. בוגר תכנית המצטיינים של יחידת הנגנים הצעירים במרכז למוסיקה ירושלים, זוהר זכה במלגות קרן התרבות אמריקה-ישראל בכינור (2007-2008) ובמוסיקה קאמרית (2004-2005). שרת בצה"ל במעמד מוסיקאי מצטיין. סיים את לימודי התואר הראשון בכינור בביה"ס למוסיקה ע"ש בוכמן-מהטה שבאוניברסיטת תל-אביב, שם למד בכיתותיהם של פרופ' יאיר קלס, גב' לודמילה פלדמן וגב' נאוה מילוא. זהר סיים בהצטיינות את לימודי התואר השני בהוראת נגינה בכלי קשת בביה"ס למוסיקה, בהדרכת ד"ר לילך לבנון, וממשיך כעת את לימודיו באוניברסיטה למוסיקה ואמנויות הבמה בגראץ, אוסטריה, בכיתותיהן של איידה בילר (כינור) וסוזנה שולץ (כינור בארוק).

 

זוהר הקליט לרדיו עבור "קול המוסיקה" והשתתף בפסטיבלים בינלאומיים בגרמניה, צרפת, איטליה וישראל. כמו כן השתתף בכיתות אמן של חגי שחם, מרים פריד, אילן גרוניך, יהונתן בריק, מיכאל ויימן, אבגניה פופובה, זאכר ברון ואיידה בילר (כינור), וכן של מרגרט פולטלס, וולטר רייטר, אריך הובארת', סטנלי ריצ'י, סוזנה שולץ, אנריקו גאטי וסיגיסוולד קויקן (כינור בארוק). מנגן בקביעות באנסמבל סולני תל-אביב ובתזמורת הבארוק ירושלים.

 

תחילת העמוד

עינת ארונשטיין

סופרן

סופרן,נולדה בישראל. שרתה בצה"ל במעמד של מוזיקאית מצטיינת. שרה במקהלת מורן ובאנסמבל זמרי מורן עמו הופיעה בקונצרטים ברחבי הארץ, בסיורים בחו"ל ובהפקות רבות של האופרה הישראלית ביניהן לה-בוהם, כרמן, ורתר, טורנדוט, טוסקה, אותלו ועוד. כסולנית שרה באופרה הישראלית את תפקיד אורית בהפקת חליל הקסם הקטן (מוצרט) ברחבי הארץ, את תפקיד הנער הרועה בטוסקה (פוצ'יני) את תפקיד הנזל באופרה הנזל וגרטל (הומפרדינק), את תפקיד הילדה באופרה "מעשה בחצי ירח" (שנהב) ואת תפקיד אחד הילדים בחליל הקסם (מוצרט). הופיעה בתפקיד בסטיינה באופרה "בסטיין ובסטיינה" (מוצרט) בהפקה של האופרה הישראלית במסגרת הסדרה "צלילי קסם – אורות הבמה". לאחרונה שרה את תפקיד הילד המת באופרה "הילד חולם" (גיל שוחט) בבכורה עולמית וכן את תפקיד וולנסיין בהפקת האופרטה "האלמנה העליזה" (להאר) בביה"ס למוסיקה ע"ש בוכמן מהטה בת"א. בתיאטרון הקאמרי הופיעה בתפקיד הילדה בהפקת האופרה "צחוק של עכברוש"  (אלה שריף), בתפקיד הינוקא בהצגה "בדנהיים 1939" ובתפקיד ילדתו של אלכסנדר פן בהצגה היה או לא היהולאחרונה בתפקיד הדרה באופרה "לעוף מכאן" (אלה שריף).

 

הופיעה בקונצרטים עם מספר תזמורות בארץ כולל התזמורת הפילהרמונית הישראלית, התזמורת הסימפונית חיפה, התזמורת הסימפונית ראשון לציון, תזמורת סימפונט רעננה, התזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור והתזמורת הקאמרית הישראלית. שרה תחת שרביטם של זובין מהטה, דן אטינגר, ישי שטקלר, דוד זבה, סטנלי ספרבר, מנדי רודן, גאבור הולרונג, איתן גלוברזון, אורי לשמן, מלקולם סינגר ועוד.

 

עינת היא בוגרת בי"ס למוסיקה ע"ש בוכמן מהטה בת"א בכיתתה של הגברת אפרת בן –נון; זוכת מלגת קרן התרבות אמריקה- ישראל 2008-2011, והפרס הראשון בתחרויות האקדמיה לזמרה לשנת 2009-2010; ב-2012 עלתה לגמר "תחרויות האביב" וכן זכתה בפרס המיוחד לאמן הצעיר במסגרת התחרות הבינלאומית השלישית לאופרת בארוק באינסברוק, אוסטריה. זוכת הפרס השני בתחרות Concorso lirico città di magenta באיטליה לשנת 2013, ופרס הקהל בתחרות השירה הבינלאומית Châteaux en Médoc 2013 בבורדו, צרפת. הפיעה לאחרונה בסולנית עם התפילהרמונית של האג בניצוחו של רומון גאמבה בFestival Classique 2013, וכמו כן שרה את תפקיד האישה השנייה ב"דידו ואניאס" (פרסל) והרועה ב"ונוס ואדוניס" (בלואו) בהפקות פסטיבל אינסברוק למוזיקה עתיקה (Innsbrucker Festwochen der Alten Musik), אוסטריה.

 

תחילת העמוד

נטע היבשר

חליליות

ילידת תל אביב 1986, נטע למדה חליליות אצל ליאורה ויניק ופסנתר אצל מקסים שטיינברג בקונסרבטוריון נווה אליעזר בתל אביב, וכן למדה חליל צד אצל מרתה קלמפנר. השתתפה בקביעות בקונסורט חליליות ובהרכבים קאמריים שונים והשלימה בגרות במוזיקה בהצטיינות. במסגרת הסדנה למוזיקה עתיקה של המרכז למוזיקה בירושלים למדה אצל אתי רוזנטל ולאחר מכן אצל חרדין טניה. ב-2014 הייתה אורחת של בית הספר הגבוה למוזיקה ומחול פואטו-שאראנט (Centre d'études superieurs musique et danse poitou-charentes), שם השתלמה למשך חצי שנה אצל קלייר מישון  ("les witches") והשתתפה בכתות אמן רבות, בין היתר עם דומיניק פראן, פסקל דוברוי וגוונאל ביהאן (le jardin des délices, ensemble céladon).

 

נטע היא בעלת תואר ראשון בהצטיינות יתרה בספרות ובמוזיקולוגיה ועוגב בהדרכת מר אלכסנדר גורין בביה"ס למוזיקה ע"ש בוכמן-מהטה באוניברסיטת תל אביב. במסגרת לימודי התואר הראשון הרחיבה את תחומי התעניינותה גם למוזיקה קולית, שרה במקהלה הקאמרית "שחר" בניצוחה של גילה בריל ובמקהלה הקאמרית של ביה"ס למוזיקה בניצוחו של רונן בורשבסקי, והקימה את השמינייה הווקאלית mixed. נטע היא זוכת מלגות ההצטיינות של המגמה למוזיקולוגיה בשנים 2009 ו-2010, זוכת מלגת קרן ענבר עטיה למצטיינים במדעי הרוח לשנת 2011 ופרס המגמה למוזיקולוגיה לשנת 2012. ב-2013 החלה את לימודי התואר השני במוזיקולוגיה בביה"ס למוזיקה ע"ש בוכמן-מהטה וכיום כותבת תזה בהדרכת ד"ר אלון שב (אוניברסיטת חיפה, האקדמיה למוזיקה ומחול בירושלים) ופרופ' מיכל גרובר-פרידלנדר. בנוסף, נטע חוקרת מוזיקה עממית ממספר מסורות אירופאיות, בעיקר מוזיקה אירית, מוזיקה שוודית ומוזיקה צרפתית. התמחתה בנגינת מוזיקה אירית מסורתית בחליל ובחליליות איריות, השתתפה בסדנאות האקדמיה למוזיקה ומחול באוניברסיטת לימריק באירלנד אצל פרופ' ניאל קיגאן, מג'לה בארטלי, קונאל או'גראדה, איימון דה-בארה וקאהאל קינג, והופיעה ברחבי הארץ כחלילנית בהרכבים שונים, ביניהם "קטיפה שחורה". במוזיקה שוודית, השתלמה בכינור אצל ליניאה אול קמפבל (beata bermuda, lajka). 

 

תחילת העמוד

ענבר סולומון

חליליות

ענבר סולומון היא נגנית חליליות המחלקת כיום את זמנה בין ישראל וגרמניה, שם סיימה תואר שני בביצוע מוסיקלי באקדמיה למוזיקה בנירנברג בהדרכת ירמיאס שווארצר. את התואר הראשון בביצוע השלימה באקדמיה למוסיקה ע"ש בוכמן-מהטה באוניברסיטת ת"א, בהדרכתה של ברכה קול. ענבר זכתה במלגות הצטיינות לאורך כל תקופת לימודיה, ביניהן קרן קוהלר-קאסט הגרמנית, קרן התרבות אמריקה-ישראל, ארגון בני ברית והאקדמיה למוסיקה בת"א. נוסף על פעילותה כמבצעת מוסיקה עתיקה בהרכבים שונים ובסדרות קונצרטים בארץ ובחו"ל, ענבר נהנית לבצע מוסיקה ישראלית ובינ"ל בת-זמננו. היא משתפת פעולה עם מלחינים מישראל, ארה"ב, יפן, אנגליה וארגנטינה, ובשנתיים האחרונות ביצעה קונצרטי בכורה ל- 12 יצירות שהוקדשו לה, לחלילית סולו ולחלילית בהרכבים שונים. הופיעה בקונצרט השנתי של פורום המלחינות הישראלי, שיתפה פעולה עם אנסמבל המאה ה- 21 והתארחה מספר פעמים ב"קול המוסיקה" בתוכניות שהוקדשו להקלטות בביצועה.

 

ענבר נגנה בסדרות קונצרטים בארץ, בגרמניה, בבריטניה ובשוויץ. הופיעה בפסטיבלי שבוע העוגב הבינלאומי, מוסיקה חדישה 013 וימי המוסיקה העתיקה בגרמניה וכן בחג המוסיקה הישראלית, בפסטיבל "החג של החגים" ובפסטיבל הרנסנס במבצר יחיעם.

 

תחילת העמוד

Please reload